Apple Etkinliği ve GameStop Düşüşü, Bu Altcoinler İçin Felaket Oldu!

Teknoloji devi Apple’ın 10 Haziran’daki yapay zeka odaklı ürün tanıtımı ve GameStop hisselerindeki düşüş, altcoinler için aşağı yönde etkiye sebep oldu. İşte detaylar…

Apple sunumu, o altcoinler için düşüşe işaret etti

Apple’ın yıllık geliştiriciler etkinliğinde duyurduğu yapay zeka ürünü Apple Intelligence, tüm iOS tabanlı telefonlara eklenecek. Bu gelişme, yapay zeka odaklı altcoinlerde düşüşe neden oldu. Render (RNDR), Fetch.ai (FET) ve SingularityNET (AGIX) gibi projelerde yatırımcılar hayal kırıklığına uğradı. Özellikle Bittensor’un TAO token’ı %8 civarında değer kaybetti. FET %3, AGIX %3,4 ve RNDR ise %7 düşüş yaşadı. Apple hisseleri de bu durumdan etkilenerek %2 değer kaybetti. Ancak bu projeler, yıl başından beri sergiledikleri performansla öne çıkarak yüz milyonlarca dolarlık piyasa değeri toplamıştı.

Yapay zeka paraları veya kripto para tokenleri olarak da bilinen AI paraları, yapay zeka tabanlı projeleri, uygulamaları ve hizmetleri desteklemek için özel olarak tasarlanmış kripto varlıklardır. Kapsamlı bir araştırma yapmak ve yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapmak çok önemlidir. Yapay zeka alanı sürekli gelişiyor ve sıklıkla yeni projeler ortaya çıkıyor. En son gelişmelerden haberdar olun ve bilinçli yatırım kararları verin.

Meme coinler için son durum nedir?

Meme coinler de GameStop hisselerindeki düşüşten nasibini aldı. Geçtiğimiz haftalarda GameStop efsanesi TheRoaringKitty’nin dönüşüyle kayda değer yükselişler yaşayan meme coinler, GME hisselerinin %52 düşüş yaşamasına paralel olarak değer kaybetti. Roaring Kitty (KITTY) ve benzer kedi temalı meme coinler ortalama en az %10, Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Floki (FLOKI) gibi meme coinlerde ise %5 ile %10 arasında kayıp yaşandı.

TheRoaringKitty, 3 Haziran günü Reddit üzerinden yaptığı paylaşımda elinde 181,4 milyon dolar değerinde GME hissesi ve alım opsiyonu tuttuğuna yer vermiş ve bu paylaşım bile birçok meme coin’in devasa yükselişler yaşamasına yol açmıştı. Ancak GameStop’un 45 milyon hisse satarak 933 milyon dolar kazanmasının ardından günler sonra 75 milyona kadar hisse satacağını açıklamasının ardından kazançlar silindi. Aynı zamanda üç aylık satışlarda da düşüş yaşandığını duyurdu. Bu da yatırımcı güvenini kırmaya yetti.

TheRoaringKitty 2021 yılında GME hisseleri üzerinden bir finansal direniş başlatan isimlerin başında yer almış ve devasa bir short squeeze hareketine yol açarak büyük ses getirmişti. Sonuç olarak, Apple’ın yapay zeka odaklı ürün tanıtımı ve GameStop hisselerindeki düşüş, altcoin piyasasını etkiledi. Bu durum, yatırımcılar için belirsizlik yaratarak risk algısını artırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir