Burcu Köksal’dan Dikkat Çeken Atama: TÜGVA Yöneticisini Başkan Yardımcısı Yaptı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, yerel seçimlerde yaptığı açıklamalarla hem parti içinde hem de toplumun geniş kesimlerinden tepki topladıktan sonra dikkat çeken bir atama gerçekleştirdi.

BirGün Gazetesi’nden İsmail Arı’nın haberine göre; 74 yıl sonra CHP’ye geçen Afyonkarahisar Belediyesi’nde Başkan Burcu Köksal, eski TÜGVA İl Temsilcisi Cem Kasapoğlu’nu Belediye Başkan Yardımcısı olarak atadı.

TÜGVA DETAYI GİZLENDİ

Belediyenin internet sitesinde Başkan Yardımcısı olarak atandığı belirtilen Kasapoğlu’nun özgeçmişinde “TÜGVA İl Temsilcisi” olarak görev aldığının gizlendiği görüldü.

Kasapoğlu’nun özgeçmişinde şu ifadeler yer alıyor:

“2009-2015 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde farklı birimlerde görev aldı. 2015 yılından bu yana Afyonkarahisar Belediyesi’nde; Mezarlıklar Birim Sorumlusu, Muhtarlık İşleri Müdürü, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü, İtfaiye Müdürü ve Kültür Sosyal İşler Müdürü olarak çalışmış olup; Hali hazırda Temizlik İşleri Müdürü olarak görev yapmaktadır. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne de vekaleten bakmaktadır.”

DEM PARTİ AÇIKLAMASINA İMAMOĞLU DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Köksal’ın, Afyonkarahisar mitinginde DEM Parti ile ilgili yaptığı çıkış tepkilere neden olmuştu. “Seçildiğimde belediyenin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak” ifadelerini kullanan Köksal’a ilk tepki İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan gelmişti.

İmamoğlu, “Öyle ben belediye başkanı olursam şu partilileri belediyeye almam, şu partililer hariç şunlarla görüşürüz ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka bir parti bulacak! Öyle yok. Biz insan ayırt etmeyiz kardeşim” demişti.

Köksal, tepkilerin ardından yaptığı ikinci açıklamada, “Belediye başkanı olduğumda belediyenin kapısı etnik görüşü ne olursa olsun bu ülkeyi, seven, ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunan herkese sonuna kadar açık olacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir